Европски дан језика
26. септембар је Европски дан језика и обележава се од 2001. године широм Европе.
Савет Европе је 6. децембра 2001. године прогласио 26. септембар за Европски дан језика. То је учињено крајем године, коју су Савет Европе и ЕУ, прогласили Европском годином страних језика, са циљем да се људи широм Европе охрабре да уче стране језике и да се упознају са богатом језичком и културном разноликошћу Европе, које морају бити очуване и неговане. Тиме би се остварио циљ – побољшање комуникације и разумевања међу европским народима.
Европски дан језика се обележава сваке године све масовније и све разноврсније, а све те манифестације наглашавају важност разноврсности језичког знања, наглашава се предност вишејезичности, указује се на неопходност превазилажења језичких препрека, које онемогућују зближавање људи исте друштвене средине. Тежи се побољшању комуникације и разумевања припадника малих и великих, матерњег и нематерњег језикa.
У нашој школи поводом 26. септембра одржале су се радионице у више одељења. Захваљујући наставницама српског језика и књижевности Зорици Барта, Душанки Јаковљев, Јулијани Билић и Гордани Ковачевић, као и учитељици Томислави Ратковић, наши ученици су обележили овај дан.