Завршена је овогодишња Дечија недеља
Извештај о реализацији Дечије недеље

Овогодишња Дечија недеља под називом „ДА ПРАВО СВАКО ДЕТЕ УЖИВА ЛАКО“, обележена је у нашој школи од 07.10.2019.г. до 13.10.2019.г. низом активности.
понедељак, 07.10.2019.г
Отварање Дечије недеље
Први дан ове недеље, посветили смо најави мера и акција и упознавању ученика са Конвенцијом о правима детета како је то изгледало пре 30 година, а како изгледа сада.
За ученике првих разреда, како у нашој школи тако и у свим основним школама у Вршцу, спроведен је пројекат „УЧЕНИЦИ БЕЗБЕДНИ УЧЕСНИЦИ У СОБРАЋАЈУ“.
Градска бибилотека Вршац, дала је бесплатне чланске карте ђацима других разреда.
Ђачки парламент поставио је кутију за извињења и захвалност у холу школе.
У градском музеју, организоване су две радионице о првом и другом светском рату као и о родитељству у праисторији, које су посетили ученици V и VIII разреда.
уторак, 08.10.2019. г.
Ученици нижих разреда у организацији ДРУШТВА УЧИТЕЉА ВРШАЦ, вежбали су заједно у центру „Миленијум“.
За ученике VII разреда организована је дебата у школи на тему „Права детета у Србији 30 година након доношења Конвенције УН о правима детета“
Концерт музичке школе у ШОСО „Јелена Варјашки“ посетили су ученици VI разреда.
Изложбу „Паја Јовановић“ у Културном центрупосетили су ученици III разреда.
среда, 09.10.2019.г.
„ПУТУЈ У СВЕМИР“ БЛИСКИ СУСРЕТ СА СВЕМИРОМ У МОБИЛНОМ ПЛАНЕТАРИЈУМУ имали су ученици од I доV разреда, у нашој школи.
Ученици V и VIII разреда израдили су паное „ПРАВА НЕКАДА И САДА 1934 г. 2019.г“
четвртак, 10.10.2019. г.
У холу наше школе, за ђаке прваке организована је приредба поводом пријема у ДЕЧИЈИ САВЕЗ. Том приликом првацима је поклоњен беџ и добродошлица.
Крајем септембра упутили смо наше ученике у хуманитарну акцију прикупљање школског прибора у сарадњи са ЕКО-ШКОЛОМ. Наши ученици као и сви запослени у школи, показали су се као веома хумани и прикупљено је доста школског прибора. У паковању и разврставању сакупљеног прибора, учествовали су ученици продуженог боравка и ученици VI и VII разреда. Део прибора послали смо у Дом за децу и омладину „Вера Радивојевић“ Бела Црква, а део у ОШ „ТОПЛИЧКИ ХЕРОЈИ“ Житорађа.
Пријему у градској кући Вршац, присуствовали су ученици вршњачког тима и ђачког парламента.
Средња Пољопривредна школа организовала је радионице о саобраћају у којој су учествовали наши ученици VII разреда.
петак, 11.10.2019.г.
Друштво учитеља Вршац организовало је„Цртање на асфалту“, где су ученици нижих разреда свих основних школа у Вршцу, цтали на градском тргу кредама у боји.
Вршњачки тим израдио је паное са правилима понашања у школи.
Средња Хемијско-медицинска школа организовала је Еко-радионицу, у којојсу учествовали наши ученици VI разреда.
недеља, 13.10.2019.г.
Национална On-line кампања: „Имам право да...“