Светски дан пешака
Светски дан пешака, 6.10. и ове године обележен је активностима из пројекта "Ученици-безбедни учесници у саобраћају". За ђаке прваке наше школе организована је прво теоретска настава, којом су обухваћена општа правила о кретању пешака у саобраћају, а затим су уз помоћ саобраћајне полиције изведене вежбе преласка преко раскрсница у различитим условима, у реалном времену. Носиоци теоретског дела пројекта су наставници технике и технологије Мохора Д. и Станојев В., а пројекат је под покровитељством Савета за безбедност саобраћаја града Вршца.
Циљ пројекта јесте едукација деце основношколског узраста из области саобраћаја и подизање колективног нивоа свести о значају познавања и поштовања саобраћајних правила и прописа.