Почетна Јавне набавке Школска библиотека
Школска библиотека
субота, 21 март 2020 12:03
Драги ученици,
У овим данима, а можда недељама или дуже, надам се да вам неће бити превише тешко да пратите наставу и радите задатке на начин који је тренутно организован. Вама је и тако технологија много ближа и лакше ћете се снаћи.
Верујем да ћете се уходати и да ће стицање знања бити веома успешно. Обавезе би имали свакако и да није ових околности.
Што се тиче ваше библиотеке, она не ради, као ни школа, али библиотекарка школе је активна.
Па да кренем са неким предлозима за вас али и ваше родитеље/старатеље, баке, деке...
Ко је позајмио лектиру или белетристику нека настави читање. Приликом коришћења било каквог штампаног материјала у папирном облику треба поштовати нека правила. Пре свега обавезно је добро опрати руке после коришћења , а док читате не смете додиривати лице. Ово подсећа на упутства заштите од Covid-19. То је зато што приликом процеса прашења којем је папир подложан, исти постаје опрашен и самим тим није здрав. Друго, у књигама се налазе вируси, бактерије и гљивице. Маска није обавезна приликом читања.
Зато, будите опрезни и ако дајете другом књигу такође га упозорите на хигијену руку и лица.
Ученици који нису у поседу књиге, лектиру могупотражити на интернету, углавном све су већ доступне. Такође, и друге наслове можете наћи на сајтовима који дозвољавају download.
Ових дана многе културне институције су отвориле могућност виртуелних тура у музејима, позоришних представа, филмова, па пронађите шта вас инетресује и погледајте. Биће вам свакако пријатно и опуштајуће.
Већ неке књиге и позоришне представе имате на сајту наше школе, а биће их још. Можетe их наћи у делу Настава→Библиотека.
Препорука је да читање обављате на крају дана, после свих активности и учења.
За све информације или помоћ у вашим активностима и ако имате питања можете ми се обратити на Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели
Ваша библиотекарка,
Јелена Враговић