Почетна Настава Продужени боравак Упутство за родитеље за пробни завршни испит
Упутство за родитеље за пробни завршни испит
УПУТСТВО ЗА РОДИТЕЉЕ (ДРУГЕ ЗАКОНСКЕ ЗАСТУПНИКЕ)

Пробни Завршни испит полажу сви ученици осмог разреда.
  • Пробни Завршни испит се полаже два дана
  • – петак, 09.04.2021. у 13,00 математика
  • - субота, 10.04.2021. у 9,00 српски језик и књижевност и у 11,30 комбиновани тест.
  • Ученици имају обавезу да пре приступања испиту са одељењским старешином благовремено провере тачност својих личних података
  • Скуп ученика је у великом дворишту у петак, 09.04.2021. у 12:15 часова, а у суботу, 10.04.2021. у 08:20 часова;
  • Улазак у школу је кроз анекс уз обавезно ношење маски и поштовање свих епидемиолошких мера;
  • Све личне ствари одлажу се испред учионица у ходнику;
  • Излазак кроз службени улаз без задржавања у школској згради;
  • На испит из српског језика и на испит на коме се полаже комбиновани тест ученици треба да понесу ђачку књижицу са овереном фотографијом, графитну оловку, плаву хемијску оловку и гумицу;
  • На испит из математике ученици треба да понесу ђачку књижицу са овереном фотографијом, графитну оловку, плаву хемијску оловку, гумицу, лењир, троугао и шестар.
  • На испиту није дозвољено коришћење мобилних телефона, калкулатора, бележака, папира, нити других материјала који не спадају у прописан прибор за испит.
  • На испиту није дозвољен разговор међу ученицима.
  • Испит за сваки тест траје 120 минута. Ученицима није дозвољено да напуштају просторију у којој се полаже испит пре 13:45 часова и у периоду од 14:45 до 15:00, односно, другог дана од пре 09:45, односно пре10.45 до 11.00 часова.
  • Ученици могу бити удаљени са испита у случају непоштовања правила и упутстава дежурних наставника. Ученик који буде удаљен са теста добиће нула бодова на том тесту.
  • У случају непредвиђене спречености ученика да приступи полагању завршног испита, родитељ односно други законски заступник у обавези је да то пријави одељењском старешини до 8.00 часова на дан полагања.
Молимо родитеље, односно друге законске заступнике, да:
  • Воде рачуна да ученици доручкују и попију воду пре почетка завршног испита.
  • Провере да ли су ученици понели потребан прибор за рад и ђачку књижицу.
Пробни завршни испит се не оцењује. Циљ овог испита је симулација Завршног испита и провера знања ученика у овом тренутку, како би добили повратну информацију о даљем