Почетна О раду службе
Упутство за родитеље за пробни завршни испит
УПУТСТВО ЗА РОДИТЕЉЕ (ДРУГЕ ЗАКОНСКЕ ЗАСТУПНИКЕ)

Пробни Завршни испит полажу сви ученици осмог разреда.
  • Пробни Завршни испит се полаже два дана
  • – петак, 09.04.2021. у 13,00 математика
  • - субота, 10.04.2021. у 9,00 српски језик и књижевност и у 11,30 комбиновани тест.
  • Ученици имају обавезу да пре приступања испиту са одељењским старешином благовремено провере тачност својих личних података
  • Скуп ученика је у великом дворишту у петак, 09.04.2021. у 12:15 часова, а у суботу, 10.04.2021. у 08:20 часова;
  • Улазак у школу је кроз анекс уз обавезно ношење маски и поштовање свих епидемиолошких мера;
  • Све личне ствари одлажу се испред учионица у ходнику;
  • Излазак кроз службени улаз без задржавања у школској згради;
  • На испит из српског језика и на испит на коме се полаже комбиновани тест ученици треба да понесу ђачку књижицу са овереном фотографијом, графитну оловку, плаву хемијску оловку и гумицу;
  • На испит из математике ученици треба да понесу ђачку књижицу са овереном фотографијом, графитну оловку, плаву хемијску оловку, гумицу, лењир, троугао и шестар.
  • На испиту није дозвољено коришћење мобилних телефона, калкулатора, бележака, папира, нити других материјала који не спадају у прописан прибор за испит.
  • На испиту није дозвољен разговор међу ученицима.
  • Испит за сваки тест траје 120 минута. Ученицима није дозвољено да напуштају просторију у којој се полаже испит пре 13:45 часова и у периоду од 14:45 до 15:00, односно, другог дана од пре 09:45, односно пре10.45 до 11.00 часова.
  • Ученици могу бити удаљени са испита у случају непоштовања правила и упутстава дежурних наставника. Ученик који буде удаљен са теста добиће нула бодова на том тесту.
  • У случају непредвиђене спречености ученика да приступи полагању завршног испита, родитељ односно други законски заступник у обавези је да то пријави одељењском старешини до 8.00 часова на дан полагања.
Молимо родитеље, односно друге законске заступнике, да:
  • Воде рачуна да ученици доручкују и попију воду пре почетка завршног испита.
  • Провере да ли су ученици понели потребан прибор за рад и ђачку књижицу.
Пробни завршни испит се не оцењује. Циљ овог испита је симулација Завршног испита и провера знања ученика у овом тренутку, како би добили повратну информацију о даљем